Těšínská 2977/79C, Opava

+420 553 816 958

info@hansen-electric.cz

Hledáme nové kolegy!

Komárovská 2, 746 01 Opava

+420 553 601 260

elektromotory@hansen-electric.cz

Hledáme nové kolegy!

Těšínská 2977/79C, Opava, CZE

+420 553 816 958

info@hansen-electric.cz

Komárovská 2, 746 01 Opava, CZE

+420 553 601 260

elektromotory@hansen-electric.cz

Profil společnosti

Hansen Electric, spol. s r.o. je vyspělá společnost mající moderní technologii a vysoké Know How pro zajištění vývoje, konstrukce, výroby, instalace a servisu elektrických zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Hansen Electric, spol. s r.o. je vyspělá společnost mající moderní technologii a vysoké Know How pro zajištění vývoje,
konstrukce, výroby, instalace a servisu elektrických zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu.



Předmět podnikání

  • projektování elektrických zařízení
  • výroba, instalace a opravy elektrických strojů a přístrojů
  • výroba a prodej vakuových stykačů
  • výroba a prodej elektromotorů
  • opravy a servis elektromotorů a generátorů
  • koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje

Politika kvality a environmentu

Společnost má za cíl být významným evropským dodavatelem elektrických zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu. K naplnění tohoto záměru vedení společnosti uplatňuje politiku kvality dle ČSN EN ISO 9001 a environmentální politiku dle ČSN EN ISO 14001.


Společnost má zavedený integrovaný systém managementu, který se týká celé organizace a všech jejich pracovišť a procesů včetně servisních činností zajišťovaných třetí stranou, a to v celém  rozsahu.

Rozsah certifikace se vztahuje na:

  • sídlo Těšínská 2977/79c, 746 01 Opava: Vývoj, výroba, opravy a prodej elektrických zařízení do prostoru s nebezpečím výbuchu
  • pobočka Komárovská 2, 746 01 Opava: Výroba, opravy a prodej elektrických zařízení  do prostoru s nebezpečím výbuchu

Ve vztahu k objektům a zařízením útvaru Opravy generátorů, Krištofova 1461/25, 716 10 Ostrava - Radvanice a k činnostem servisních organizací firma prokazuje shodu provedením vlastního určení a prohlášení.


worldmap pozadi

Historie společnosti

  • 1958 Počátky výroby nevýbušných elektrických zařízení.
    Základem výrobního programu byla elektrická vybavení k důlním strojům pro využití v hlubinných dolech tehdejší Československé republiky.
  • 1990 Dochází k úzké spolupráci Divize elektrozařízení Ostroj Opava s.p. se zahraničním partnerem Hansen & Reinders v Gelsenkirchenu vyrábějící nevýbušná elektrozařízení pro doly.
  • 1992 Po dvouleté spolupráci dochází v prosinci k založení společnosti, jejichž vlastníky je z 40% německá firma, 40% Ostroj Opava a 20% vedení společnosti.
  • 1993 Prvního března začala hospodářská činnost společnosti Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o.
  • 1997 Ostroj Opava a.s. prodává svůj 40% obchodní podíl německé společnosti Hansen & Reinders v Gelsenkirchenu.
  • 2001 Společnost Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o. odkupuje část pozemku a stávajících objektů od Ostroje Opava a.s.
    Ve stejném roce byla zahájena výstavba nové haly pro strojní výrobu a sklad.
  • 2002 Společnost rozšiřuje svoji činnost o prodej a servis elektromotorů a generátorů. Pro tyto služby zřizuje pracoviště v Ostravě a následně v Opavě.
  • 2003 založení dceřiné společnosti OOO SIB Hansen v Rusku (Kemerovská oblast, Leninsk-Kuzneckij).
  • 2004 Byla zahájena výstavba nové haly pro elektromontáž a sklad. Společnost investuje do nových technologií.
  • 2005 Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o. zakládá dceřinou společnost OOO Hansen Ukrajina na Ukrajině (Donecká oblast, Doněck).
  • 2006 Přestavba a rozšíření stávajících výrobních prostor (výroba svítidel a vakuových stykačů).
  • 2007 Zastoupení v Mexiku
  • 2011 Prvního srpna dochází ke změně názvu firmy na Hansen Electric, spol. s r.o.
    Dochází ke změně vlastnických podílů na: 50% společnost Hansen Sicherheitstechnik A. G., a po 25% vedení společnosti.
  • 2012 Zastoupení v Kazachstánu
  • 2013 Úplný odkup podílu vedením společnosti. Firma je plně NEZÁVISLÁ!
  • 2015 Založení dceřiné společnosti Hansen Alagrup, Turkey a Hansen Electric Polska
  • 2017 Zastoupení v Bělorusku, Vietnamu, Jižní Koreji, Jižní Africe.

Historie společnosti

1958 Počátky výroby nevýbušných elektrických zařízení. Základem výrobního programu byla elektrická vybavení k důlním strojům pro využití v hlubinných dolech tehdejší Československé republiky.

1990 Dochází k úzké spolupráci Divize elektrozařízení Ostroj Opava s.p. se zahraničním partnerem Hansen & Reinders v Gelsenkirchenu vyrábějící nevýbušná elektrozařízení pro doly.

1992 Po dvouleté spolupráci dochází v prosinci k založení společnosti, jejichž vlastníky je z 40% německá firma, 40% Ostroj Opava a 20% vedení společnosti.

1993 Prvního března začala hospodářská činnost společnosti Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o.

1997 Ostroj Opava a.s. prodává svůj 40% obchodní podíl německé společnosti Hansen & Reinders v Gelsenkirchenu.

2001 Společnost Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o. odkupuje část pozemku a stávajících objektů od Ostroje Opava a.s.
Ve stejném roce byla zahájena výstavba nové haly pro strojní výrobu a sklad.

2002 Společnost rozšiřuje svoji činnost o prodej a servis elektromotorů a generátorů. Pro tyto služby zřizuje pracoviště v Ostravě a následně v Opavě.

2003 založení dceřiné společnosti OOO SIB Hansen v Rusku (Kemerovská oblast, Leninsk-Kuzneckij).

2004 Byla zahájena výstavba nové haly pro elektromontáž a sklad. Společnost investuje do nových technologií.

2005 Ostroj-Hansen+Reinders, spol. s r.o. zakládá dceřinou společnost OOO Hansen Ukrajina na Ukrajině (Donecká oblast, Doněck).

2006 Přestavba a rozšíření stávajících výrobních prostor (výroba svítidel a vakuových stykačů).

2007 Zastoupení v Mexiku

2011 Prvního srpna dochází ke změně názvu firmy na Hansen Electric, spol. s r.o.
Dochází ke změně vlastnických podílů na: 50% společnost Hansen Sicherheitstechnik A. G., a po 25% vedení společnosti.

2012 Zastoupení v Kazachstánu

2013 Úplný odkup podílu vedením společnosti. Firma je plně NEZÁVISLÁ!

2015 Založení dceřiné společnosti Hansen Alagrup, Turkey a Hansen Electric Polska

2017 Zastoupení v Bělorusku, Vietnamu, Jižní Koreji, Jižní Africe.

Logo Opz Barevne

Komplexní vzdělávání firmy Hansen Electric

reg. č. CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0004791

V období od 1. 10. 2017 do 30. 9. 2019 je ve společnosti Hansen Electric, spol. s r.o. realizován projekt zaměřený na odborné vzdělávání zaměstnanců s cílem zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti. Zaměstnanci se budou účastnit různých typů vzdělávacích kurzů zejména z oblasti technického vzdělávání, manažerských a měkkých dovedností, jazykových dovedností, účetnictví, ekonomiky a práva. Během realizace projektu se předpokládá zapojení minimálně 161 zaměstnanců společnosti. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost.

Delimeter 1000

reg. č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_106/0012522

V období od 1. 10. 2018 do 31. 12. 2021 je ve společnosti Hansen Electric, spol. s r.o. realizován projekt „Výzkum a vývoj prototypu mikroprocesorového řídícího systému pro řízení porubu, popř. dopravníkových linek v dolech a na povrchu“. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.